Księga cmentarna bestsellerem sieci Barnes & Noble

Opublikowany Autor blogksiazki

Wydana w Polsce 3 października Księga cmentarna Neila Gaimana jest bestsellerem w Stanach Zjednoczonych. W największej sieci księgarskiej Barnes & Noble Księga cmentarna znajduje się na 7. miejscu listy bestsellerów . Księga cmentarna została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Mag.

Neil Gaiman motyw z opowiadań Księgi dżungli Kiplinga przesiał przez sito swojej chyba nieznającej granic wyobraźni i stworzył Księgę cmentarną. Książka jest owiana mrocznym klimatem – rozgrywa się na cmentarzu, a jej bohaterem jest niezwykły chłopiec – Nik, jedyny żyjący mieszkaniec cmentarza. Wychowany od maleńkości przez duchy i innych jego rezydentów, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?

Ta mrożąca krew w żyłach opowieść Gaimana jest pierwszą powieścią dla młodzieży od czasu wydania międzynarodowego bestsellera Koralina. I podobnie jak Koralina, Księga cmentarna z pewnością oczaruje i zaskoczy zarówno młodych czytelników, jak i legiony jego stałych dorosłych fanów.