Kraje alpejskie. Nawigator turystyczny

Opublikowany Autor blogksiazki

To pierwszy na polskim rynku wydawniczym tak dokładny i kompleksowy przewodnik po całym regionie Alp.

Alpy stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży wśród Polaków. Nie tylko zimą, ale i przez cały rok mają do zaoferowania wiele atrakcji. „Kraje alpejskie. Nawigator turystyczny” to doskonały przewodnik dla wszystkich, którzy lubią odkrywać nowe piękne miejsca. Obejmuje swym zasięgiem regiony alpejskie Francji, Niemiec, Włoch, Austrii i Szwajcarii. Książka ma 160 stron, na których znajduje się mnóstwo propozycji spędzenia ciekawego urlopu. Malownicza panorama Alp sprzyja uprawianiu pieszej turystyki – spacerów, wycieczek, krótkich i długich wędrówek. Przyjezdnych z pewnością zachwycą piękne jeziora, góry i doliny. Atrakcje turystyczne – takie jak zabytki i muzea nie pozwolą się nudzić, a smaczna kuchnia i ogromna baza hotelowa sprzyjają rekreacji i wypoczynkowi.

Wielką zaletą nawigatora są praktyczne informacje, tj.: lokalizacja schronisk, hoteli czy restauracji w danym regionie, które ułatwią poruszanie się po wybranych miejscach. Wszystko to uzupełniają unikatowe zdjęcia z różnych zakątków Alp. Nawigator jest w pełni dostosowany do potrzeb osób podróżujących samochodem – zawiera aktualne i przejrzyste mapy i plany miast. Trasy obejmują najważniejsze atrakcje Alp, co pozwala na dokładne zaplanowanie podróży i zobaczenie tego, co naprawdę istotne.

Dodatkowo gratis, niebywała gratka dla miłośników piłki nożnej – Przewodnik kibica Euro 2008. Niezbędnik każdego turysty, który wybiera się na tegoroczne rozgrywki Mistrzostw Europy do Austrii i Szwajcarii. W środku znajdują się informacje o najważniejszych stadionach i klubach piłkarskich, przypomnienie historii Mistrzostw Europy i zestawienie najciekawszych wyników meczy z minionych lat. W przewodniku umieszczono również mapki dojazdu na stadiony, minisłowniczek oraz informacje o bazie hotelowej i gastronomicznej w okolicach stadionów.