Koło życia. Rozważania o życiu i umieraniu

Opublikowany Autor blogksiazki

Dr Elisabeth Kubler-Ross była kobietą, która zmieniła sposób myślenia świata o śmierci i umieraniu. Rozpoczynając swoje dzieło przełomowym klasycznym studium psychologicznym Rozmowy o śmierci i umieraniu, i kontynuując poprzez napisanie wielu książek i lata pracy ze śmiertelnie chorymi dziećmi, chorymi na AIDS i osobami starszymi, Elisabeth Kubler-Ross zapewniła pocieszenie i zrozumienie milionom ludzi stojących w obliczu własnej śmierci lub śmierci ukochanych bliskich. W niniejszej książce, mierząc się w wieku siedemdziesięciu jeden lat z własną śmiercią, ta znana na całym świecie uzdrowicielka opowiada historię swojego niezwykłego życia. Nauczywszy świat, jak dobrze umierać, oferuje teraz lekcję dobrego życia. Jej historia jest przygodą serca – potężną, kontrowersyjną, inspirującą – odpowiednią spuścizną wspaniałego życia.

Przez całe życie otrzymujemy wskazówki przypominające nam o kierunku, w którym mamy podążać. Jeśli nie zwracasz na nie uwagi, dokonujesz złych wyborów i koniec końców twoje życie okazuje się nic niewarte. Jeśli jednak przez cały czas jesteś czujny, wówczas z lekcji, jakie otrzymujesz, wyciągasz właściwe wnioski, dzięki czemu wiedziesz pełne i dobre życie, które kończy się dobrą śmiercią.
Największym darem, jaki otrzymaliśmy od Boga, jest wolna wola. Dlatego odpowiedzialność za dokonywanie najlepszych z możliwych wyborów spada na nasze barki.(…)

– fragment książki

Przygotowując się do przejścia z tego świata na tamten wiem, że niebo lub piekło zależą od sposobu, w jaki ludzie prowadzą swoje obecne życie. Jedynym celem życia jest wewnętrzny rozwój. Najważniejsza lekcja, jaką odbieramy, polega na nauczeniu się kochania i bycia kochanym bezwarunkową miłością.(…)

– fragment książki

O AUTORZE
Elisabeth Kubler-Ross – sławna na całym świecie lekarka, psychiatra, tanatolog, znana ze swojej pracy z dziećmi i chorymi na AIDS. To jej właśnie przypisuje się zainicjowanie ruchu hospicyjnego w Stanach Zjednoczonych.

OPINIE
Fascynujący opis jej życia ukazuje kobietę o silnej woli, w żadnej sytuacji niewahającą się sprzeciwić autorytetom i zwyczajom. Urok tej książki polega również na tym, że Kubler-Ross rewelacyjnie opowiada historie.
Bill Williams, "The Hartford Courant"

Inspirujący opis poszukiwania, uświadomienia i służby. (?) Ta książka jest kroniką życia przeżytego z pasją, współczuciem i dobrocią.
Richard Hoffman, "New Age Journal"