Kaktus w sercu – Jasnyk Barbara

Opublikowany Autor blogksiazki

Wydawnictwo WAB wydaje książkę – Katus w sercu – którą można było wcześniej „zobaczyć” w… telewizji TVN! Jedna z bohaterek serialu Teraz albo nigdy, Pani Barbara Jasnyk, pisze książkę. Okazało się, że książka nie powstaje tylko w fikcyjnym świecie filmu, ale przenosi się do rzeczywistości i zostanie wydana. Planowana data wydania to 27 listopada tego roku, a taką informację można znaleźć na stronie wydawcy:

To może być literackie wydarzenie jesieni. Basia Jasnyk z popularnego serialu „Teraz albo nigdy” napisała książkę! Dowcipną, barwną i bardzo wciągającą. I pomyśleć, że miał to być tylko sposób rozładowania złości na facetów. Całe szczęście, że nie tylko jej przyjaciółki będą miały okazję wzruszać się przy lekturze, śmiać i płakać na przemian. Basia znalazła wydawcę, który postanowił dać szansę obiecującej debiutantce. Co prawda pociągnie to za sobą szereg nieprzewidzianych wydarzeń, ale na razie o tym cicho sza…

Moim zdaniem to świetny pomysł na promocję książki, o czym pisał też rynek książki. Myślę, że prawdopodobnie co trzeci fan serialu Teraz albo nigdy tej ksiązki jednak nie kupi, ale myślę, że realnie można liczyć na sprzedaż na poziomie 3%-5% widowni serialu, co i tak wydaje się bardzo atrakcyjnym rynkiem. Bardzo fajne połączenie dwóch „mediów” – papieru i wizji. Ciekawy jestem końcowego efektu poziomu sprzedaży, ale też treści samej książki (mimo tego, że nie oglądam serialu Teraz albo nigdy)

14 odpowiedzi na Kaktus w sercu – Jasnyk Barbara

 1. Czy wiecie kto to napisał? Bo na prawdę nie rozumiem jak fikcyjna bohaterka, która pisała niby książkę w serialu, napisała prawdziwą książkę. Kto jest jej prawdziwym autorem ? Aktorka która ją grała ? Kto? Jak dla mnie idiotyczny pomysł. kolejny poroniony pomysł na szybką i łatwą kasę. Może niedługo „Basia” napiszę kolejną „powieść”, i co? może też będzie wydana? Żal.
  I jeszcze „literatura piękna” … Cóż…

 2. Barbara Jasnyk napisała – aktorka serialu Teraz albo nigdy. Dlaczego oceniasz książkę, której jeszcze nie czytałeś?
  Literatura piękna też trochę dziwi… ale to zobaczymy dopiero.

 3. To w końcu Barbara Jasnyk czy Katarzyna Maciąg ? Bo to różnica. Jak dla mnie jest to niezrozumiały zabieg. Strach pomyśleć jak się czują prawdziwi pisarze….

 4. A co to za różnica? Ważne, że będzie książka. Po owocach ich poznacie…itd. Wtedy będzie można coś powiedzieć. Casus Lemony Snicket, też pseudonim. To, że Autorem Serii Niefortunnych zdarzeń jest L. Handler wyszło po kilku latach, a Emil Ajar i Życie przed sobą? Wyszło po śmierci Romaina Gary. Pisanie pod pseudonimem to normalna rzecz. A Joe Alex? Przez długi czas przekonany byłem, że to wzięty amerykański autor kryminałów, a to Maciej Słomczyński, tłumacz Szekspira i nie tylko. Pytanie jest takie, kto kryje sie pod tym pseudo, bo osobiście mam dużą wątpliwość, że napisała to Barbara Maciąg, aktorka. Zresztą kto to wie? Może sie tak wczuła w rolę, że napisała książkę? Ale takich przypadków nie znam :)))

 5. No tak, tylko że Barbara Maciąg to ani aktorka ani bohaterka, bo bohaterka nazywa się Barbara Jasnyk a aktorka – Katarzyna Maciąg. Generalnie może to i dobry chwyt, ale mnie wpędza w niepewność, bo trochę tu widzę próbę oszukania widza serialu, a mnie to nie bierze…

 6. A ja jestem ciekawa czy ta książka będzie miała coś wspólnego z serialem, który ma mało wspólnego z polskim realem. Młodzi ludzie, piękni i bogaci. Jakaś abstrakcja.

 7. Sorry, Nath. Dobra uwaga, tak mi się pochrzaniły te imiona i nazwiska, że stworzyłem trzecią postać Barbarę Maciąg 🙂 Oczywiście Katarzyna! Wczoraj wracam metrem i co widzę? K. M. aktorka znana z serialu Teraz albo nigdy oświadcza: nie rozbiorę się dla Playboya! Jak bym chciał, żeby to ona była rzeczywistą autorką Kaktusa w sercu. Zawsze mówiłem, że literaturze polskiej najbardziej brakuje sex appealu…

 8. Ja też myślałam jak Basia mogła napisać książkę przecież ona tylko w serialu tak się nazywa a naprawdę to Kasia Maciąg no więc jak ona mogła napisać książkę?..moja mama mówi ^^ że napisała ją prawdziwa(o ile taka istnieje) Basia Jasnyk.. ale jakoś mi się tak nie wydaje.. 😐 chciałabym kupić sobie tą książkę i przeczytać może się dowiem o co w tym tak właściwie chodzi.. 😉

 9. nie podoba mi sie taki zabieg.
  ukrywanie nazwiska prawdziwego autora celem promocji serialu ?…

  gdyby wpadli na to wczesniej zapewne magda m rowniez pisalaby ksiazke albo pamietnik…

 10. W sumie to tak do konca ja tez nie rozumiem ale moze to podobny zabieg jak w „Coyotte ugly”. Poprostu Katarzyna Maciag w serialu gra pisarke Barbare Jasnyk.
  Ciekawa jestem an kiedy planowane jest wydanie „Kolca”.

 11. To ona piszę tą książke , interesuje się tym. ! Jej ! Barbara Jasnyk ma w filmie a w realu Katarzyna Macią !..:/

 12. Jka 'to ona’ czyli kto? dla mnie tez nie zrozumiala jest kwestia autora. A jednak ważna. Ciekawa jestem kto stoi za autorstwem ksiązki. Moze pisana 'jako’ przez bohaterke serialu (serial wszedl do swiata rzeczywistego?). Moglo tak byc ze sztab ludzi stojących za produkcją filmu, postanowil wydac ksiazke autorstwa bohaterki B. Jasnyk. No ale ciekawa jestem jak jest na prawdę.