Jeśli nie miłość

Opublikowany Autor blogksiazki

Niezwykle poruszająca i wciągająca opowieść dotykająca spraw takich, jak miłość i małżeństwo, i przedstawiająca losy sześciu różnych kobiet, sześciu różnych, lecz łączących się ze sobą związków.
Sara, przytłoczona podwójnym obowiązkiem prowadzenia domu i pracy zawodowej, staje na krawędzi zdrady małżeńskiej. Kate, niepoprawna romantyczka, cierpi z powodu utraty miłości. Isobel, nieodmienne wierna swej drugiej połowie, nie tylko godzi się na zdrady, lecz wręcz zachęca do nich męża. Marta, która dopiero po pięćdziesiątce przeżyła miłość swego życia, uważa to uczucie za kulminacyjny moment całej egzystencji. Sheila, pozostająca w nietypowym małżeństwie, z konieczności skazana na czystość, przejawia przy tym wielkie serce; i wreszcie Judith, nękana przez zmory przeszłości, z którymi musi sobie poradzić, aby móc żyć dalej.
Każda z bohaterek zastanawia się otwarcie nad swoim życiem, każda z nich musi stawić czoło pewnym niewygodnym faktom i zrozumieć, co jej związek mówi o niej samej. Wszystkie są dalekie od idealizowania miłości – miast tego każda odnajduje własną prawdę o tym, co znaczy być żoną, matką, kochanką.
"Mocna i pozytywna medytacja na temat małżeństwa, która rezonuje echem na długo po tym, jak odłożyło się książkę na półkę".
THE OXFORD TIMES