Jedyna taka noc – Nora Roberts

Opublikowany Autor blogksiazki

Jedyna taka noc Nory Roberts to książka trochę na zbliżające się święta – w książce zamieszczono dwa opowiadania świąteczne. W pierwszym, Niczego więcej nie pragnę, dwóch sześcioletnich bliźniaków samotnie wychowywanych przez ojca pragnie na Gwiazdkę otrzymać mamusię. Mają już nawet na oku idealną kandydatkę, problem w tym, że ich ojciec nie ma czasu na romanse z kobietami. W drugim opowiadaniu, Dom na gwiazdkę, mężczyzna po dziesięciu latach wraca do rodzinnego miasteczka i pragnie spotkać się ze swoją młodzieńczą miłością. Czy magiczna noc wigilijna – jedyna taka w roku – sprawi cud i tych dwoje wreszcie zrozumie, że ich miłość ciągle trwa?

Dom na Gwiazdkę
Kiedy mężczyzna wraca po dziesięciu latach do rodzinnego miasteczka i pragnie spotkać się ze swoją pierwszą młodzieńczą miłością, zawsze towarzyszą temu wielkie emocje. Jason Law zdobył międzynarodową sławę jako świetny reporter wojenny. Zjeździł pół świata, ale dotąd nie spotkał kobiety, z którą chciałby się ożenić. Faith nigdzie nie ruszyła się z miasteczka, ale jest już po rozwodzie i ma dziesięcioletnią córeczkę. Czy magiczna noc wigilijna – jedyna taka noc w roku – sprawi cud i tych dwoje wreszcie zrozumie, że ich miłość ciągle trwa?

Niczego więcej nie pragnę
Mac Taylor samotnie wychowywał swoich sześcioletnich bliźniaków. Zbliżały się kolejne święta Bożego Narodzenia i nagle chłopcy zapragnęli otrzymać na Gwiazdkę… mamusię i dwa rowery! Mamusia powinna być blondynką, kochać dzieci i zwierzęta, a ponadto umieć piec ciasteczka. Nell Davis, ich nowa nauczycielka muzyki, spełniała wszystkie te warunki i chłopcy zakochali się w niej od pierwszego wejrzenia. Oni – tak, ale nie ich tata, który nie miał czasu na romanse…

Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson (ur. 10 października 1950 w Silver Spring w stanie Maryland w USA), pisarka amerykańska.

Była pierwszą autorką, którą przyjęto do Romance Writers of America Hall of Fame. Pisze romanse jako Nora Roberts, Sarah Hardesty i Jill March, a kryminały z serii In Death pod pseudonimem J.D. Robb.

W latach osiemdziesiątych Nora Roberts zaczęła pisać oryginalne, świetnie skonstruowane książki stanowiące połączenie romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Każda z nich weszła na listy bestsellerów.

Swoją twórczość rozpoczęła w 1981 roku powieściową sagą Irlandzka wróżka, której akcja toczy się w Irlandii.