Java EE 6. Programowanie aplikacji WWW

Opublikowany Autor blogksiazki

Szybko i bez kłopotów poznaj Java Enterprise Edition.
Naucz się praktycznie tworzyć ciekawe aplikacje WWW.
Dołącz do elity programistów nowoczesnych rozwiązań webowych.
Już dziś sięgnij po jedyne kompendium wiedzy na temat Java EE!
Java Enterprise Edition to standard tworzenia aplikacji biznesowych wykorzystujących język Java. Opracowany przez firmę Sun. Microsystems, działa w oparciu o wielowarstwową architekturę komponentową, oferując programistom bardzo rozbudowane możliwości tworzenia oprogramowania funkcjonującego na niemal dowolnym sprzęcie, w każdym systemie operacyjnym, z wykorzystaniem licznych serwerów aplikacji. Duża popularność rozwiązań Java EE i coraz powszechniejszy dostęp do technologii WWW sprawiają, że programiści sprawnie posługujący się tego rodzaju narzędziami rzadko figurują na listach osób poszukujących pracy, a jeśli już jakimś cudem się na nich znajdą, bardzo szybko otrzymują atrakcyjne propozycje zatrudnienia. Nauka swobodnego poruszania się w tym środowisku może też być wspaniałą, poszerzającą horyzonty przygodą, a gdy poznasz platformę Java EE, będziesz dysponował potężnym narzędziem, ułatwiającym tworzenie nawet najbardziej skomplikowanych aplikacji internetowych w bardzo efektywny i szybki sposób.

Studenci, programiści i hobbyści pragnący poznać środowisko Java Enterprise Edition często napotykają problem ze znalezieniem solidnych źródeł wiedzy, które pozwoliłyby im szybko i łatwo wejść w świat tej coraz bardziej popularnej technologii. Lukę tę z powodzeniem wypełnia książka "Java EE 6. Programowanie aplikacji WWW ".

Dzięki niej wszyscy zainteresowani tematem zyskają możliwość poznania Java EE od podstaw i zdobycia praktycznej wiedzy, na podstawie której będą mogli rozwijać swoje umiejętności programistyczne w przyszłości. Ten podręcznik pozwala na szybkie rozpoczęcie przygody z tworzeniem aplikacji webowych, skutecznie wprowadzając w zagadnienia wykorzystywanych przy tym platform i mechanizmów, lecz nie pomijając też informacji o charakterze ogólnym. Jeśli niewiele mówią Ci skróty JSP, JPA, JSF czy JPQL, a chciałbyś zmienić ten stan rzeczy, bez wątpienia powinieneś sięgnąć po tę książkę, podobnie jak wszystkie osoby zainteresowane bezproblemowym używaniem całego spektrum nowoczesnych narzędzi oferowanych przez środowisko Java EE.

Tworzenie serwletów
Zastosowanie szablonów JSP
Integracja danych z aplikacjami za pomocą mechanizmu JPA
Używanie interfejsów i komponentów
Korzystanie z technologii JSF
Uniwersalny i wygodny dostęp do danych, czyli język JPQL
Praktyczne przykłady realizacji
Spraw, aby tworzenie aplikacji WWW z wykorzystaniem Java EE
nie miało przed Tobą tajemnic.