Izrael. Last Minute przewodnik

Opublikowany Autor blogksiazki

Kiedy nosi po świecie… Izrael

Piękne plaże nad Morzem Śródziemnym, wody Morza Czerwonego, tętniące życiem porty, miasto trzech wielkich religii – Jerozolima, pustynia Negew…

Kiedy nosi po świecie, niezbędny jest przewodnik. Na beztroskie wakacje, również z biurem podróży, najlepiej wybrać mały, lekki, kolorowy przewodnik z nowej serii Pascala „Last Minute”. Mieści się w kieszeni lub torebce i nie przeszkadza ani w zwiedzaniu, ani w kawiarni, ani na plaży.

Można go szczególnie docenić, poszukując konkretnych wiadomości lub wytyczając marszrutę zwiedzania. Zawiera kolorowe mapki, fotografie i podstawowe informacje dobrane w takiej ilości, by wiedzieć, gdzie się jest i co warto zobaczyć.

Opisuje zwięźle najciekawsze turystycznie miejsca, wyróżniając szczególne atrakcje na zdjęciach, w ramkach, za pomocą systemu gwiazdek. Zawiera skondensowane informacje: gdzie przenocować i zjeść, gdzie się bawić, dokąd udać się na zakupy. Żadnego gadulstwa. Same konkrety.

Kiedy nosi po świecie… Izrael

Plan minimum: Jerozolima – zabytki trzech religii – Via Dolorosa, Wzgórze Świątynne, Ściana Płaczu • Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem Nazaret – ścieżki, którymi stąpał Jezus kąpiel w Morzu Martwym, w którym nie da się utonąć.

Atrakcje specjalne: nurkowanie w Morzu Czerwonym niesamowite podziemne miasto krzyżowców wycieczka na pustynię Negew – samochodem terenowym lub na wielbłądzie.

Skojarzenia: miejsce spotkania trzech wielkich religii kibuce miejsca znane z Biblii spektakularna rafa koralowa.

Coś na ząb: szałamra – pieczone mięso jagnięce lub drobiowe czulent – pożywne danie z fasolą, kaszą i mięsem konafa – słodkie ciasto z miodem, orzechami i migdałami.

Atrakcje dla dzieci: Obserwowanie delfinów i atrakcje niezwykłego Podwodnego Obserwatorium w Ejlacie.

Leniwe chwile: wypoczynek nad Morzem Śródziemnym na najpiękniejszych plażach Izraela – między Akką i Aszkelonem wieczór w tętniącym życiem porcie w Jafie.