Informatyka, klasa 4-6, Informatyka Europejczyka, iPodręcznik, Helion + CD

Opublikowany Autor blogksiazki

Informatyka Europejczyka to doskonały i kompletny zestaw edukacyjny, przygotowany przez dysponującego ogromnym doświadczeniem lidera na rynku książek informatycznych – wydawnictwo Helion. Podręczniki oraz inne pomoce naukowe należące do tej serii zostały opracowane w taki sposób, aby ich użytkownicy mogli nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale też szybko i skutecznie utrwalać nowe wiadomości. Proponowane przez nas rozwiązania szczególnie ważne są właśnie dziś, gdy znajomość informatyki stała się kluczowa – bez niej nie sposób nadążyć za tempem rozwoju dowolnej dziedziny wiedzy i zrozumieć fundamentalnych zmian zachodzących na całym świecie.

Książka Informatyka Europejczyka. iPodręcznik dla szkoły podstawowej, kl. IV – VI zapewnia dzieciom interesujące i rzetelne wprowadzenie w świat komputerów i informatyki.

Obejmuje kluczowe zagadnienia z zakresu posługiwania się sprzętem komputerowym, czyli budowę komputera, środowisko pracy, działania na plikach, edycję tekstu i grafiki, sposoby zastosowania arkusza kalkulacyjnego, możliwości multimediów, kwestie poruszania się i bezpieczeństwa w internecie oraz wiele innych. Podkreślenia wymaga także fakt, że jest to pierwszy na polskim rynku podręcznik z opisem oprogramowania do coraz popularniejszych komputerów typu Mac.
Znajdziesz tu między innymi:
* pojęcia związane z komputerem i pracą w sieci,
* opis wirusów komputerowych i sposobów ochrony przed nimi,
* podstawowe informacje o popularnych systemach operacyjnych,
* omówienie najważniejszych czynności na plikach i katalogach,
* kwestie związane z edycją tekstu i grafiki,
* omówienie roli komputera jako pomocy w edukacji i rozrywce,
* zasady działań w arkuszu kalkulacyjnym,
* sposoby przygotowywania prezentacji multimedialnych,
* metody wyszukiwania informacji w internecie,
* podstawy programowania.

Informatyka Europejczyka to:
* gruntowne poznanie podstaw obsługi komputera i najczęściej używanych programów;
* atrakcyjnie przekazywana wiedza, niezbędna do zrozumienia współczesnego świata;
* kreatywne wykorzystanie dostępnych możliwości i proponowanie własnych rozwiązań.

Do podręcznika dołączono płytę CD, zawierającą materiały do ćwiczeń proponowanych w podręczniku wraz z zestawami zadań do każdego rozdziału. Znajdziesz tu także zadania utrwalające materiał oraz programy gotowe do zainstalowania (avast!, TuxType, Doozla, MacPaint, PaintBrush, TuxPaint, Adium, Mozilla Firefox, Skype).