Informatyka, klasa 1-3, Informatyka Europejczyka, ipodręcznik, Helion + CD

Opublikowany Autor blogksiazki

Numer dopuszczenia podręcznika dla gimnazjum: 278/2010

Informatyka Europejczyka to doskonały i kompletny zestaw edukacyjny przygotowany przez dysponującego ogromnym doświadczeniem lidera na rynku książek informatycznych – wydawnictwo Helion. Podręczniki oraz inne pomoce naukowe należące do tej serii zostały opracowane w taki sposób, aby ich użytkownicy mogli nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale też szybko i skutecznie utrwalać nowe wiadomości. Proponowane przez nas rozwiązania są szczególnie ważne właśnie dziś, gdy znajomość informatyki stała się kluczowa – bez niej nie sposób nadążyć za tempem rozwoju dowolnej dziedziny wiedzy i zrozumieć fundamentalnych zmian zachodzących na całym świecie.

Książka Informatyka Europejczyka. iPodręcznik dla gimnazjum wychodzi naprzeciw wszystkim użytkownikom komputerów Apple Macintosh i jako jedna z niewielu zrywa z przywiązaniem podczas nauki do jednej platformy systemowej. Ma za zadanie inspirująco i rzeczowo wprowadzić gimnazjalistów w świat informatyki, a jednocześnie uzmysłowić im, jak bardzo istotna jest to dziedzina we współczesnym społeczeństwie informacyjnym. Uczeń znajdzie tu wiadomości z zakresu budowy komputera i urządzeń peryferyjnych, dowie się więcej na temat pracy z systemem operacyjnym Mac OS X, nauczy się obsługiwać popularne programy tekstowe, graficzne i multimedialne, a także pozna podstawy programowania w języku Logo. Wszystkie te umiejętności zdobędzie w szybki i przyjemny sposób, wykonując wciągające ćwiczenia i realizując interesujące projekty. Podręcznik ten został napisany pod kątem pracy z bezpłatnym oprogramowaniem open source (np. OpenOffice) oraz z Apple iWork i iLife.

* Komputer we współczesnym świecie i prawo autorskie
* Bezpieczna i higieniczna praca z komputerem
* Elementy zestawu komputerowego i przygotowanie go do pracy
* System operacyjny – logowanie, okna, operacje na plikach i katalogach
* Podstawy grafiki komputerowej i praca z edytorem tekstu
* Multimedia – programy i prezentacje
* Internet, czyli sieć
* Obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym i baza danych
* Algorytmy, modelowanie i symulacje

Informatyka Europejczyka to:
* gruntowne poznanie podstaw obsługi komputera i najczęściej używanych programów;
* atrakcyjnie przekazywana wiedza, niezbędna do zrozumienia współczesnego świata;
* kreatywne wykorzystanie dostępnych możliwości i proponowanie własnych rozwiązań.

Do podręcznika dołączono płytę DVD (do odczytu zarówno w systemie Mac OS X, jak i Windows) zawierającą materiały do proponowanych w nim ćwiczeń wraz z zestawami zadań do każdego rozdziału, ćwiczeniami do samodzielnego wykonania oraz testami, sprawdzianami i kartami pracy. Znajdziesz tu także zadania utrwalające i rozszerzające materiał oraz ponad 2 GB dodatkowego oprogramowania.