Historia polskiego sportu

Opublikowany Autor blogksiazki

Historia polskiego sportu nie jest typowym usystematyzowaniem wydarzeń sportowych – to w zajmujący sposób opisane zdarzenia, ale także fascynujące historie sportowców, zilustrowane archiwalnymi, kronikarskimi fotografiami.

Kto został uznany za strzelca pierwszego gola historii polskiej piłki nożnej? Jak przebiegał rejs pierwszej kobiety – Polki, która samotnie opłynęła świat? Jak Sobiesław Zasada stał się inicjatorem pierwszego bicia rekordu w jeździe Fiatem 125p? Kto był pierwszym zwycięzcą wyścigu Tour de Pologne? Kiedy polskie siatkarki odniosły pierwsze sukcesy? Na te i szereg innych pytań w barwny sposób odpowiada Historia polskiego sportu.

Książka odkrywa często zapomnianych bohaterów, wyjątkowe zdarzenia, które towarzyszyły Polakom w osiągnięciu szczytów sportowej kariery. Historia polskiego sportu sięga początku XIX wieku, gdy został rozegrany pierwszy mecz piłki nożnej,a sportowcy wygrywali pierwsze medale olimpijskie. Obejmuje także czas ciężki dla narodu polskiego – czas wojny, kiedy za podejmowanie jakichkolwiek aktywności sportowych groziła kara śmierci, a mimo to Polacy organizowali kameralne rozgrywki mające utrzymać ducha walki narodu. Po to, aby już w powojennej atmosferze tryumfy mogli świecić tacy sportowcy, jak Wojciech Fibak czy Paweł Nastula. Wreszcie historia dobiegła współczesności, kiedy z ust każdego, nie tylko wiernego kibica, nie schodzą nazwiska Adama Małysza, Otylii Jędrzejczak i Justyny Kowalczyk.