Hasło niepoprawne – Niżej Podpisany

Opublikowany Autor blogksiazki

Hasło niepoprawne Niżeja Podpisanego to pierwsza polska książka dostępna na iPhone’a. Książkę można ściągnąć za darmo – jest to promocyjna edycja, specjalnie przygotowana dla użytkowników iPhone’ów. Publikacja znajduje się w zasobach Feedbooks.com, i jest to jedyna jak dotąd znajdująca się tu publikacja po polsku. Dostępna jest również angielska wersja książki, pod tytułem „Password Incorrect”.

Pierwsza polska książka na iPhone’a to inicjatywa wydawnictwa Indigo, specjalizującego się w literaturze ery Internetu. Wydawnictwo popularyzuje czytelnictwo e-booków, a iPhone, jak żadne inne dostępne na rynku urządzenie, doskonale nadaje się do przeglądania i czytania nawet bardzo długich tekstów. Jego duży, trzyipółcalowy dotykowy ekran i niezwykle przyjazny sposób nawigacji pozwolą odkryć na nowo przyjemność, jaką daje czytanie książek.

Hasło niepoprawne to dwadzieścia pięć krótkich, czasem zabawnych, czasem złośliwych opowiadań, będących spojrzeniem z dystansu na absurdy współczesności: zmaganiem się z coraz bardziej skomplikowanymi urządzeniami, gonitwą za nowinkami technicznymi, pułapkami nowoczesnego stylu życia, nikomu niepotrzebnymi wynalazkami i niewyobrażalnym tempem, w jakim dezaktualizują się otaczające nas rzeczy i wartości.
Lektura „Hasła niepoprawnego” to pierwszorzędna rozrywka i wielka przyjemność z odkrywania, że książki bez papieru mają się coraz lepiej. To jednak również ostrzeżenie, które najlepiej oddaje tytuł – technologia, zamiast pomagać człowiekowi, coraz częściej staje się dla niego barierą.

Jak ściągnąć książkę na iPhone’a?
Najpierw trzeba wejść do iTunes i ściągnąć z App Store aplikację Stanza. Do 18 października dostępna jest darmowa wersja Stanzy. Po jej załadowaniu na iPhone’a należy wejść do bilbioteki „Online Catalog”, a następnie do katalogu „Free Books by Feedbooks”, gdzie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy darmowych książek. W pasku wyszukiwania należy wpisać książkę po tytule lub nazwisku i kliknąć przycisk „download”.
Jeżeli masz już zainstalowaną Stanzę, możesz również wpisać w przeglądarce Safari w iPhonie link:
epub://www.wydawnictwoindigo.pl/hn.epub
Stanza automatycznie otworzy się i ściągnie książkę.

Niżej Podpisany ( na poważnie)
Pisarz uzależniony od Internetu. Najpierw surfuje, a dopiero później pisze. Wszystkie jego opublikowane do tej pory książki opatruje inną notką autorską, by dać wyraz kryzysowi tożsamości, który kryje się za anonimowymi pseudonimami w Internecie. W swoich opowiadaniach, krótkich, ironicznych, ale nie pozbawionych nutki goryczy, rozprawia się z absurdami współczesności, o których często nie zdajemy sobie sprawy.

Niżej Podpisany (notka autorska na iPhone’a)
Pojemność pamięci 997,2 GB. Ciągle na chodzie, mimo oznak łysienia na płycie głównej.
Internetoholik. Uzależnienie pogłębia się mimo 17 zabiegów resetu głównego i codziennych ćwiczeń z restartu metodą B. Gatesa. Od 12 lat poszukuje dyskietki, na której zapisał (lub przynajmniej tak mu się zdawało) swój pierwszy białawy e-wiersz Czas się zawiesić, będący egzystencjalną wędrówką po ciemnych, wilgotnych zakamarkach DOS-u.
Miłośnik serwisów aspołecznościowych, żab człekokształtnych, polowań z nagonką na zabłąkane trojany i internetowych winiarni z dostawą po kablu.
Nakłada skarpetki w technologii dwuprocesorowej, a w wolnych chwilach pisze opowiadania.

Więcej o Feedbooks
Feedbooks to uniwersalna platforma internetowa propagująca czytanie e-booków w coraz popularniejszym formacie .epub. Oferuje rozwiązania, dzięki którym coraz więcej książek dostępnych jest do ściągnięcia za darmo ze stron feedbooks.com lub bezpośrednio na urządzenia przenośne. Od momrntu powstania, w 2007 roku ściągnięto z serwisu ponad 4 mln książek i czasopism.

Więcej o Stanzie
Jest to rewolucyjny program, służący do czytania publikacji książkowych i czasopism w formacie .epub, który obsługuje wszystkie czytniki e-booków, w tym: Amazon Kindle, iLiad, Sony PRS-505, Cybook Gen3.
Specjalna wersja Stanzy jest już dostępna dla użytkowników iPhone’ów i iPodów. Poruszanie się po książce jest niezwykle intuicyjne i w pełni wykorzystuje wszystkie możliwości iPhone’a. Do tej pory bezpośrednio na iPhony ściągnięto ponad 100 tysięcy książek z darmowej biblioteki Feedbooks.
I to prawdopodobnie Stanza, a zwłaszcza jej niezwykle przyjazny interfejs na iPhone’a przyczyni się do rozpowszechnienia czytelnictwa e-booków na świecie. Aplikacja jest w pierwszej dziesiątce najczęściej ściąganych programów z iTunes Store.
Producentem Stanzy jest firma Lexcycle z Portland, USA.