Fotografuj ludzi jak profesjonalista. Przewodnik po fotografii portretowej

Opublikowany Autor blogksiazki

Postać ludzka stanowi jeden z najpopularniejszych tematów w pracy każdego fotografa, ale zrobić naprawdę znakomite zdjęcia portretowe nie zawsze jest łatwo.
W tej książce Rod Edwards dzieli się z czytelnikiem bogactwem swego profesjonalnego doświadczenia i daje wartościowe rady na temat każdego aspektu cyfrowego portretowania, począwszy od wakacyjnej fotki rodzinnej, a skończywszy na sesji zdjęciowej z profesjonalnymi modelkami. Do zilustrowania szerokiego zakresu technik i przedstawienia twórczego procesu myślenia, związanego z projektowaniem i realizacją cyfrowych portretów, używa swoich własnych, atrakcyjnych fotografii. Kładąc główny nacisk na rezultaty, które nie wymagają stosowania kosztownego sprzętu i są łatwe do uzyskania, przekazuje rady przydatne dla każdego posiadacza aparatu cyfrowego: od zupełnych nowicjuszy po doświadczonych fotografów. Jednakże proces nauki tworzenia doskonałych portretów bynajmniej się tu nie kończy – specjalny rozdział poświęcony Photoshopowi prowadzi czytelnika krok po kroku poprzez 10 najbardziej popularnych technik retuszu portretowego – od usuwania zmarszczek aż po pozbycie się kilkunastu centymetrów w talii za pomocą cyfrowej diety.

Łącząc inspirujące pomysły i przejrzyste wskazówki praktyczne, "Fotografuj ludzi jak profesjonalista" stanowi wyczerpujący przewodnik po fotografii portretowej, przydatny dla czytelnika na każdym poziomie zaawansowania.

Ta książka:
– Przedstawia metody i techniki pozwalające otrzymywać profesjonalne zdjęcia ludzi
– Dostarcza wyczerpujących porad na temat oświetlenia naturalnego i błyskowego, stosowania łatwo dostępnego wyposażenia i efektywnego użycia prostych technik.
– Pokazuje, jak każdy posiadacz aparatu cyfrowego, nie wydając majątku na sprzęt, może osiągnąć rezultaty zarezerwowane zwykle dla ekspertów.
– Obejmuje szeroki zakres zagadnień, od kadrowania przez pracę z dziećmi po wydobywanie osobowości modela.
– W dodatkowym rozdziale na temat Photoshopa omawia krok po kroku 10 cyfrowych technik retuszu portretowego.