Fotografia doskonała. Jak kreować magię cyfrowego obrazu

Opublikowany Autor blogksiazki

Renesans sztuki fotografowania

Czym jest kreatywna ekspozycja i kompozycja zdjęcia?
Na czym polega praca ze światłem?
Jak fotografować ludzi, przyrodę, krajobrazy?
Na czym polega sztuka edycji, dobry retusz, dobór tonacji i kolorystyki?

Sztuka fotografowania wkroczyła w nową erę. Dzięki błyskawicznie rozwijającym się formatom cyfrowym tysiące ludzi może robić praktycznie nieograniczoną liczbę zdjęć, przy okazji odkrywając w sobie prawdziwy talent. Jeśli fotografowanie jest Twoją życiową pasją i chcesz doskonalić ten kunszt – sprawdź, czego możesz nauczyć się od dwóch wybitnych specjalistów – Jaya Dickmana i Jaya Kinghorna. Na kartach tej książki dzielą się oni z Tobą wiedzą i doświadczeniem, jakie zdobyli dzięki wieloletniej pracy dla firm i organizacji, które potrafią docenić wagę świetnego zdjęcia

Książka ta będzie dla Ciebie praktycznym podręcznikiem i twórczym wyzwaniem – bez względu na to, czy jesteś początkującym zapaleńcem, czy też doświadczonym fotografem. Zaspokoi Twoją potrzebę wiedzy i z pewnością wzmocni Twoją kreatywność. Poznasz bliżej program Lightroom – narzędzie, które pozwala zmienić marzenia o doskonałej fotografii w rzeczywistość gotowego zdjęcia.

Część pierwsza tej książki, zatytułowana "Tworzenie obrazu", została napisana przez Jaya Dickmana. Wprowadzi Cię ona w zagadnienia ustawień aparatu fotograficznego i ułatwi sprawne, intuicyjne posługiwanie się nim w każdej sytuacji. Jay porusza również kwestie szczególnie interesujące dla zaawansowanych użytkowników, pisząc o tym, na czym polega sztuka fotografii podróżniczej i dokumentalnej oraz przyrodniczej i krajobrazowej. Oto jego propozycja dla Ciebie:

Dobór sprzętu i umiejętne obchodzenie się z nim.
Praca ze światłem.
Kreatywna ekspozycja i kompozycja.
Fotografowanie ludzi.

Część druga, "Cyfrowa ciemnia", przygotowana przez Jaya Kinghorna, podpowie Ci, w jaki sposób efektywnie i wygodnie zorganizować pracę w programie Lightroom – od edycji zdjęć, przez retusz, aż do ostatecznego wydruku. Jej tematy przewodnie to:
korygowanie tonacji i kolorystyki;
zaawansowany retusz i korekcja obrazu;
projekty multimedialne.

Dwie harmonijnie uzupełniające się części, opracowane przez dwóch znakomitych specjalistów w swojej branży, wytyczą drogę prowadzącą do fotograficznego mistrzostwa.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami w świecie sprzętu, technikami retuszu i programami do edycji zdjęć, zachęcamy Cię do odwiedzenia strony internetowej pod adresem http://www.PerfectDigitalPhotography.com, która została pomyślana jako dodatek i uzupełnienie tej książki oraz źródło wielu cennych, wciąż aktualizowanych informacji, materiałów i opinii.

Jay Dickman jest fotografikiem, zdobywcą Nagrody Pulitzera. Brał udział w dwudziestu pięciu wyprawach i ekspedycjach zorganizowanych przez National Geographic Society. Wśród jego klientów warto wymienić tygodnik "Time", magazyny "Men"s Journal", "Cond? Nast. Traveler", "BusinessWeek", "Forbes", "Fortune", "Sports Illustrated", "American Way" i niemal wszystkie albumy wydane w ramach projektu "A Day in the Life of…", poświęcone Ameryce, Związkowi Radzieckiemu, Chinom, Włochom, Irlandii i Hiszpanii. Jay Dickman jest aktywnym fotografem już od ponad trzydziestu pięciu lat. Członek programów Olympus Visionary Educator, Lexar Elite Photographer i HP Pro Photographer. Zdobywca wyróżnienia Goldeneye Award w konkursie World Press Competition, nagrody Sigma Delta Chi Journalist of the Year oraz wielu innych nagród w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

Jay Kinghorn posiada tytuł ACE (Adobe Certified Expert), jest członkiem programu Olympus Visionary, szkoleniowcem i konsultantem do spraw procesów przetwarzania obrazu. Jay specjalizuje się w doradzaniu korporacjom w zakresie skutecznego wykorzystywania zdjęć, upraszczania metod ich przetwarzania, szkolenia pracowników z obsługi programów Adobe Photoshop, Adobe Lightroom oraz zastosowania systemów zarządzania kolorem. Jay Kinghorn prowadzi szkolenia w firmach i na uczelniach na całym świecie. Jego prezentacje poświęcone są w głównej mierze procesom edycji cyfrowych zdjęć, zarządzaniu kolorem, optymalizacji obrazu oraz kierunkach rozwoju fotografii. Wśród jego klientów znajdują się takie przedsiębiorstwa i organizacje, jak Olympus, Sony, Adobe, Cabela"s, Vail Resorts i Pearl Izumi.
Technika i sztuka fotografii

Profesjonalne techniki opisane w tym podręczniku pozwolą Ci tworzyć coraz lepsze zdjęcia, a także dostarczą wskazówek, które pomogą poprawić jakość Twojej pracy w cyfrowej ciemni. Książka przedstawia najnowsze rozwiązania i technologie z branży fotograficznej, w tym nowoczesny sprzęt – jak lustrzanki cyfrowe, a także oprogramowanie – aplikacje Adobe Photoshop CS4 i Adobe Photoshop Lightroom. Jest również nieocenioną kopalnią pomysłów oraz sztuczek i technik zwiększających efektywność Twojej pracy. Całość opatrzona jest wspaniałymi, kolorowymi zdjęciami, które stanowią zachętę do sięgnięcia po aparat i są przedsmakiem tego, co możesz osiągnąć.