Druga szansa

Opublikowany Autor blogksiazki

Joanna Rakowicz ma 36 lat. Jest Poznanianką. ?Druga szansa? to jej debiut i nie debiut równocześnie, bo pierwotnie tekst funkcjonował jako cieszący się dużą popularnością blog. Czytelnicy i komentatorzy długo namawiali "klepsydrę" (blogowy nick Autorki), by swoje internetowe zapiski wydała drukiem. I … namówili!

W ten sposób powstała "Druga szansa" – optymistyczna i pełna humoru opowieść o Julii – kobiecie rozwiedzionej, pracującej matce dwóch synów, z których jeden jest już czupurnym nastolatkiem, a drugi czterolatkiem z nie zawsze racjonalnymi pomysłami. Właśnie dzieci dają jej siłę i energię do działania.

To opowieść o kobiecie jakich wiele, a nie o bohaterce wyidealizowanej. Julia "ma na czym siedzieć i czym oddychać" – nie ma figury modelki i … jakoś szczególnie się tym nie przejmuje. Zdarza jej się chodzić w dziurawych trampkach, być potarganą i bez makijażu. Ale potrafi też być elegancką, zniewalającą damą w balowej sukni i w butach na niebotycznych obcasach.

Boryka się z codziennością – zakupami, obiadami, rozładowanym akumulatorem w samochodzie, remontem czy wywiadówkami w szkole. Bywa waleczną lwicą, Matką Polką albo dobrą przyjaciółką, córką czy spragnioną miłości kochanką.

Miewa lepsze i gorsze nastroje, ale nie załamuje się byle drobiazgiem. Mówi: "Ciężkie jest życie księżniczki… A dzieciatej księżniczki – jeszcze cięższe…" i wciąż wierzy, że przed nią "Druga szansa", choć do tej pory życie nie głaskało jej po głowie.

Skoro jest księżniczka, musi być i książę. Artur pojawia się już na początku książki, ale czy to on będzie "rycerzem w lśniącej zbroi"?

Sporo musi się wydarzyć, byśmy się tego dowiedzieli. Bo Julia to kobieta – tsunami i … chodząca katastrofa, więc jej rycerz … nie może być mięczakiem.