Diabelskie kości

Opublikowany Autor blogksiazki

Świetne! Nie mogę wyjść z podziwu jak płynnie Kathy Reichs przechodzi od żargonu kryminalistycznego do ciętych, zabawnych dialogów, od naukowca do znakomitej gawędziarki. Podziwiam i zazdroszczę – Sandra Brown, autorka „Play Dirty”

Reichs wyróżnia się (…) niesamowitą zdolnością wplatania nauki w fabułę i charakterystykę postaci (…) Ogrom swojej wiedzy przekazuje z humorem i pazurem – Booklist

Po sukcesie swojej ostatniej powieści "Kości w proch", Kathy Reichs – autorka sławnych na całym świecie bestsellerów, antropolog sądowy i producentka hitu telewizyjnego „Kości” – powraca do Charlotte w Karolinie Północnej, gdzie Temperance Brennan musi odkryć tożsamość dwóch młodych ofiar i zmierzyć się ze śmiercionośną mieszanką voodoo, santerii i satanizmu.

W remontowanym domu hydraulik odkrywa tajemniczą piwnicę i dokonuje makabrycznego znaleziska – kurczak bez głowy, zwierzęce kości i żelazne kotły, zawierające paciorki, pióra i inne przedmioty służące do odprawiania rytuałów religijnych. Środek ołtarza zajmuje czaszka nastoletniej dziewczyny. W tym samym czasie, na brzegu pobliskiego jeziora, mężczyzna wyprowadzający psa natyka się na bezgłowe ciało nastoletniego chłopca.
Nic tu nie jest jasne – ani kiedy, ani gdzie obie śmierci miały miejsce. Czy dziewczyna została zamordowana w piwnicy, czy może jej czaszka trafiła tam później? Dlaczego ciało chłopca jest nadzwyczaj dobrze zachowane? Podjudzani przez kaznodzieję robiącego karierę w polityce, mieszkańcy Charlotte szukają winnych wśród czcicieli diabła i wyznawców wikki. Rozpoczyna się polowanie na czarownice.
Do zbadania okoliczności obu spraw władze wzywają antropolog sądową Temperance Brennan.

W swojej jedenastej książce Kathy Reichs snuje przed czytelnikami kolejną porywającą opowieść o świecie zbrodni i fascynujących arkanach świata nauki.
Kathy Reichs ma ugruntowaną pozycję wśród autorów powieści kryminalnych. W „Diabelskich kościach” dostajemy to, co stanowi jej specjalność – mieszankę kryminalistycznych opisów, które „mrożą krew w żyłach” (Entertainment Weekly), i zaskakujące zwroty akcji, czyniące z powieści z serii „Kości” międzynarodowe bestsellery.