Cypr. Last Minute przewodnik

Opublikowany Autor blogksiazki

Kiedy nosi po świecie… Cypr

Wyspa Afrodyty. Wąskie uliczki starej Nikozji, Pafos czy Limassol, gwarne targi, pachnące smakowicie knajpki, dzwony cerkwi i zawodzenie muezzina, zielone palmy na tle ośnieżonych szczytów, słoneczne plaże nad błękitnym morze.

Kiedy nosi po świecie, niezbędny jest przewodnik. Na beztroskie wakacje, również z biurem podróży, najlepiej wybrać mały, lekki, kolorowy przewodnik z nowej serii Pascala „Last Minute”. Mieści się w kieszeni lub torebce i nie przeszkadza ani w zwiedzaniu, ani w kawiarni, ani na plaży.

Można go szczególnie docenić, poszukując konkretnych wiadomości lub wytyczając marszrutę zwiedzania. Zawiera kolorowe mapki, fotografie i podstawowe informacje dobrane w takiej ilości, by wiedzieć, gdzie się jest i co warto zobaczyć.

Opisuje zwięźle najciekawsze turystycznie miejsca, wyróżniając szczególne atrakcje na zdjęciach, w ramkach, za pomocą systemu gwiazdek. Zawiera skondensowane informacje: gdzie przenocować i zjeść, gdzie się bawić, dokąd udać się na zakupy. Żadnego gadulstwa. Same konkrety.

Kiedy nosi po świecie… Cypr

Plan minimum: Muzeum Cypru w Nikozji z najwspanialszą na świecie kolekcją starożytnych zabytków zachód słońca podziwiany ze szczytu Petra tou Romiou kościoły z cennymi freskami i winne wioski w górach Troodos.

Atrakcje specjalne: obserwowanie wylęgu żółwi zielonych i żółwi karetta nad zatoką Lara • wrześniowe święto wina w Limassolu.

Skojarzenia: skała Afrodyty koronki z Lefkary rzymski mozaiki z Pafos starożytne ruiny flamingi na półwyspie Akrotiri.

Coś na ząb: meze w ogródku tradycyjnej tawerny – wielodaniowa uczta z cierpkim cypryjskim białym winem.

Atrakcje dla dzieci: tajemnicze twierdze krzyżowców wycieczki rowerowe przejażdżki na osiołku w górach Troodos ciepłe morze.

Leniwe chwile: Białe plaże w lazurowej zatoce Konnos spacer po uroczej starówce w Nikozji.