Cukiernia pod Amorem. Część 1. Zajezierscy

Opublikowany Autor blogksiazki

Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?
W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.

Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie.
Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów.

Wstąpiłam do cukierni Pod Amorem. I nie żałuję. Tu współczesność i przeszłość splatają się jak warkocz drożdżowej chałki. Jest w niej wszystko, co lubię: słodycz miłości, gorycz zdrady, pokręcone ludzkie losy, tajemnice z przeszłości i pierścień, i mumia, i jagodzianki. Czekam na ciąg dalszy, bo apetyt został niezaspokojony. A ja jestem książkowym łasuchem.
DOROTA WELLMAN, dziennikarka TVN, autorka programu "Czytam, bo lubię"

To porywająca saga z wielką historią w tle. Barwna, napisana z wyczuciem, a przy tym wciągająca.
ROBERT BRUTTER, scenarzysta seriali "Ranczo" i "Rodzina zastępcza"

MAŁGORZATA GUTOWSKA-ADAMCZYK jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST.
Jest autorką powieści: "110 ulic", "220 linii", "Niebieskie nitki", "13. Poprzeczna", "Wystarczy, że jesteś" oraz "Serenada, czyli moje życie niecodzienne", była też scenarzystką serialu "Tata, a Marcin powiedział".
Mieszka z mężem – reżyserem Wojciechem Adamczykiem, synami Maciejem i Piotrem oraz sukami Mambą i Neską w Warszawie-Aninie.

Autorka jest laureatką nagrody "Książka Roku 2008", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść "13. Poprzeczna".