Cuda Jezusa

Opublikowany Autor blogksiazki

Cuda Jezusa Michael Symmons Roberts

Książka powstała na podstawie serii filmów dokumentalnych BBC emitowanych na Discovery Chanel.
Autor jest dokumentalistą BBC i jednocześnie uznanym pisarzem, Jeanette Winterson nazwała go „religijnym poetą laickich czasów”. W swoich tekstach wykorzystuje język nauki, przede wszystkim genetyki. Cuda Jezusa to sprawnie napisana książka stawiająca odważne pytania. Zmusza czytelnika do poszukiwania odpowiedzi jednocześnie naprowadzając go na właściwą drogę. Wskazówki odwołują się do rozumu i najnowszych osiągnięć nauki, między innymi archeologii. Autor odwołuje się do laickiego spojrzenia na świat pisząc o rzeczach związanych z religią – w ten sposób jego książki i programy trafiają do bardzo szerokiej rzeszy odbiorców na całym świecie. Książka została przełożona na 5 języków i cieszy się dużym zainteresowaniem między innymi w Holandii, Chorwacji, Stanach i Wielkiej Brytanii.

Starożytne przekazy mówią, że Jezus potrafił słowem uciszać burze, nakarmił pięciotysięczny tłum zaledwie kilkoma kawałkami chleba, potrafił chodzić po wodzie, wypędzał demony, uzdrawiał chorych i wreszcie powstał z martwych. Kim był zatem? Oto jedna z największych tajemnic w historii.
Cuda Jezusa w szczególny sposób przyciągały uwagę Jego współczesnych, ponieważ pełne były ukrytych znaczeń. Dziś moglibyśmy powiedzieć, że stanowiły pewien tajemniczy kod. Dzięki tej książce możemy go złamać, by zrozumieć, kim naprawdę był Jezus z Nazaretu.