Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra. Nawigator turystyczny do kieszeni

Opublikowany Autor blogksiazki

Tej wiosny wydawnictwo Carta Blanca spełni oczekiwania turystów, którzy szukają wygodnych i niedrogich przewodników po krajach Europy.
W sprzedaży znalazła się nowa seria nawigatorów turystycznych "Do kieszeni".

Chorwacja to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, gdzie spotykają się kultury zachodnioeuropejska, śródziemnomorska oraz słowiańska. Co roku przyciąga licznych turystów, którzy doceniają jej walory turystyczne i niezwykłą gościnność gospodarzy.

To kraj pełen magii, który bez wątpienia warto odwiedzić. Ale jak zaplanować wyjazd z głową, zobaczyć to, co naprawdę warto, i dotrzeć bez problemu do najciekawszych miejsc? Nawigator oprowadza po największych atrakcjach turystycznych Chorwacji oraz Słowenii i Czarnogóry. Pokazuje również rejony mniej znane, tajemnicze i pełne uroku, których próżno szukać w innych publikacjach.

Do Chorwacji większość turystów jedzie przede wszystkim po słońce, ale malownicze krajobrazy tego kraju sprzyjają również aktywnej turystyce. Znudzeni słodkim lenistwem, pięknymi słonecznymi plażami i kąpielami w turkusowej wodzie turyści mogą poznać smak prawdziwej przygody i skorzystać z licznych propozycji wycieczek, rejsów, nurkowania czy spływów pontonami. Nawigator podpowie, co, gdzie, kiedy, za ile i przede wszystkim – czy warto? Pomoże odnaleźć starożytne ruiny, przypomni historię średniowiecznych świątyń i renesansowych pałaców. Poradzi, w której tawernie zjeść najlepsze owoce morza i gdzie napić się rakii. Pokaże, jak wyglądają miejscowe zwyczaje i życie nocne mieszkańców. Słowem, jest to niezbędne kompendium wiedzy praktycznej o Chorwacji i kulturze tego wyjątkowego kraju. Z nawigatorem nie zgubisz się w żadnym mieście i nie ominiesz obiektów godnych zobaczenia. Dodatkowo nawigator zawiera opisy atrakcji i propozycje wycieczek w Słowenii i Czarnogórze.

Nawigator turystyczny "Do kieszeni” to kompletny i wyczerpujący przewodnik w poręcznym formacie ułatwiającym sprawne poruszanie się po zwiedzanej okolicy. To przewodnik, atlas, informator i album w jednym. Dzięki nawigatorowi Czytelnik spędzi wyjątkowy czas w najpiękniejszych miejscach danego regionu, pozna perły architektury oraz kulturę i obyczaje mieszkańców, a także zdobędzie wiele praktycznych informacji, które pozwolą na zaplanowanie wspaniałej wycieczki. Z nawigatorem decyzja, gdzie pojechać, okaże się niezwykle łatwa. Całości dopełniają efektowne fotografie, przybliżające atmosferę opisywanych miejsc.

W książce Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra. Nawigator turystyczny "Do kieszeni" m.in.:
* obszerne opisy atrakcji turystycznych Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry: przyroda, zabytki, miejsca dla dzieci, imprezy cykliczne
* informacje przydatne podczas zwiedzania: terminy i godziny otwarcia, ceny biletów
* mapa samochodowa w skali 1:530 000 z bogatą treścią turystyczną
* adresy i telefony restauracji oraz hoteli, moteli, pensjonatów, schronisk wraz z kategoriami cenowymi
* 18 turystycznych planów miast, a także mapki parków narodowych i innych szczególnie polecanych miejsc
* osobne strony poświęcone najpiękniejszym miejscom: ze zdjęciami, opisami, informacjami praktycznymi i mapami
* przeglądowa mapa Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry w skali 1:3 000 000 ułatwiająca planowanie podróży
* ponad 80 fotografii ze wszystkich zakątków tej części Europy
* tematyczne zestawienia najciekawszych atrakcji turystycznych
* indeks nazw geograficznych

W serii nawigatorów turystycznych "Do kieszeni" również: Czechy; Słowacja i Wiedeń; w przygotowaniu Kraków i Wieliczka oraz Praga.