Biznesmeni mówią po rosyjsku. Dla początkujących + CD

Opublikowany Autor blogksiazki

Biznesmeni mówią po rosyjsku to cykl podręczników zawierający pełny kurs współczesnego biznesowego języka rosyjskiego składający się z trzech części:
* dla początkujących,
* dla średnio zaawansowanych,
* dla zaawansowanych.

Program kursu i sposób prezentacji materiału uwzględnia najnowsze osiągnięcia w metodyce nauczania języków obcych w zakresie doskonalenia sprawności aktywnego komunikowania się.

Biznesmeni mówią po rosyjsku – dla początkujących to podręcznik przeznaczony dla osób, które miały wcześniej kontakt z językiem rosyjskim ogólnym i pragną poznać terminologię języka biznesu. Skierowany jest do studentów i uczniów szkół o profilu ekonomicznym. Korzystający z niego mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w mówieniu i rozumieniu ze słuchu. Podręcznik można wykorzystać zarówno do pracy samodzielnej, jak i do zajęć w grupie.

Każda książka zawiera 10 sytuacji tematycznych, które umożliwiają ćwiczenie języka ogólnego oraz biznesowego głównie w zakresie mówienia. Wszystkie lekcje tematyczne zostały opracowane według jednego schematu:
* Wprowadzenie (ćwiczenia z płytą) – utrwalanie nowego słownictwa, rozumienie ze słuchu.
* Mikrotrendy – wzory odmiany części mowy występujących w danej jednostce tematycznej, komentarze gramatyczne, a także przykłady typowych sytuacji w firmie.
* Komunikacja językowa – ćwiczenia inspirujące do samodzielnego formułowania wypowiedzi w języku rosyjskim.

Do każdego tematu dołączony jest alfabetyczny słowniczek rosyjsko-polski.
Aneks zawiera:
* teksty dla nauczycieli (nagrane na płytę), przeznaczone do rozumienia ze słuchu,
* klucze dla niektórych ćwiczeń,
* alfabetyczny słownik rosyjsko-polski.

Książka z CD w formie MP3