Balbaryk, Liskowacki

Opublikowany Autor blogksiazki

Nakładem Wydawnictwa Telbit ukaże się kolekcja Balbaryków – wszystkie trzy tomy, w oprawie twardej. Balbaryk to seria fantastycznych, naprawdę pasjonujących i napisanych przepięknym, niesamowitym językiem opowieści dla dzieci – zapewne są wśród Państwa osoby, które pamiętają Balbaryka z lat osiemdziesiątych?

Autor Balbaryków, Artur Daniel Liskowacki jest uznanym prozaikiem, eseistą, poetą, autorem książek dla dzieci, słuchowisk radiowych i krytykiem teatralnym. Jest m.in. laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, a także finalistą Nagrody Literackiej Nike („Eine kleine”, 2001).

Jest taka niezwykła kraina, która Tutaj się nazywa. Tutajanie w niej mieszkają i nie nudzą się tam wcale. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami. Powędrujcie z Ciumkaczami, Mazgachami, Obokami…
A Balbaryk, ten to przecież najdzielniejszy jest w tym świecie, pełnym czarów, przygód dziwnych. Poznać trzeba go koniecznie! I Sumaka, Palcatego… długo by wymieniać trzeba. Czasu jednak na to szkoda, bo już zbliża się Przygoda!

Balbaryk i Skrzydlate Psy – Artur D. Liskowacki

Czy widzieliście kiedyś psy ze skrzydłami? Ptaki, muchy czy nietoperze, to wiadomo, ale… psy?

W Tutaju wszystko jest możliwe! Pewnego dnia Balbaryk z Sumakiem spotykają na swojej drodze takie właśnie dziwne istoty. Jakby tego było mało psy są krnąbrne i mówią w nieznanym Balbarykowi języku.

Jeśli chcesz poznać ten język, przekonać się, kto uratuje Krainę Tutaj przed groźnymi Skrzydlatymi Psami, smokami i innymi tajemniczymi przybyszami, koniecznie zajrzyj do środka!

Balbaryk i Złota Piosenka – Artur Liskowacki

Czy słyszeliście kiedyś o Wielkiej Ciszy? Ach, pewnie nie – jest tak wielka, że trudno ją usłyszeć. Wielka Cisza zawisła nad Krainą Tutaj.

Na stworzonka spłynęła senność i znudzenie, jednak na ratunek przybył Balbaryk! Po rozwiązaniu zagadki, przyszła pora na kolejne, niesamowite przygody.

Jak szerokie jest morze? Dlaczego w Smutlandii nie śpiewa się piosenek? Kto połknął muzyka? czego dotyczyły okropne żabie wiadomości? I jak rozbudzić Złotą Piosenkę? Spytajcie Balbaryka!

Balbaryk i Tajemne Wrota – Artur Liskowacki

W Krainie Tutaj dzieją się bardzo dziwne rzeczy! Wszystko zaczęło się od tajemniczego deszczu białych kartek, które zasypały Balbaryka prawie po szyję…

To jednak dopiero początek, bo już za moment na swojej drodze stworzonko spotka bardzo eleganckiego zaskrońca (to właściwie zaskroniec elegant), niezwykłe i bardzo dociekliwe Baśniątko oraz
tajemniczego O. Czy uda im się wspólnie pokonać Chaos ogarniający ich świat i umknąć przed pościgiem okrutnych Kmorgów?

Patronat medialny nad „Balbarykami” objął magazyn dla dzieci Świerszczyk i Portal Edu.info.pl.