Access 2010 PL. Kurs

Opublikowany Autor blogksiazki

Pewnie wkrocz w świat baz danych z programem Access 2010!
Poznaj zasady rządzące systemami baz danych
Naucz się instalować program Access i korzystać z jego możliwości
Dowiedz się, jak definiować i modyfikować strukturę bazy
Poznaj sposób zarządzania danymi i administrowania bazą
Naucz się korzystać z kwerend, formularzy i raportów
Bazy danych ? myślisz, że to zaawansowane, ocierające się o czary zagadnienie, przeznaczone wyłącznie dla jajogłowych informatyków, którzy zawodowo zajmują się tajemniczym przerzucaniem bajtów z miejsca na miejsce? Nic bardziej mylnego. Bazy danych to mechanizmy przechowywania informacji, z którymi każdy z nas ma do czynienia na co dzień, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy. Takie systemy wykorzystuje się już dosłownie wszędzie: w kasach fiskalnych sklepów spożywczych, ewidencji ludności prowadzonej przez urzędy państwowe czy rozliczeniach operatorów telefonii komórkowej. Czy w takim razie jest się czego bać? Nie, zwłaszcza gdy zaczniesz poznawać ten temat od programu Access 2010 ? prostego, wydajnego i wygodnego w użyciu systemu bazodanowego firmy Microsoft.

Pomoże Ci w tym książka "Access 2010 PL. Kurs ", która za pomocą prostego języka i licznych ilustracji prezentuje wszystkie informacje potrzebne początkującemu użytkownikowi do wykonania pierwszych pewnych kroków w tajemniczym świecie baz danych. Autorzy przedstawiają w niej teoretyczne podstawy działania mechanizmów bazodanowych, sposób instalacji i aktualizacji programu Access 2010, najważniejsze działania administracyjne, metody definiowania struktury bazy i wypełniania jej danymi. Z tego podręcznika nauczysz się również, jak modyfikować swoje bazy danych, wydobywać z nich informacje i prezentować je użytkownikom. To jeszcze nie koniec ? zdobędziesz także umiejętność tworzenia makr ułatwiających i automatyzujących Twoją pracę administratora oraz posługiwania się nimi. Oprócz teoretycznych informacji w książce znajdziesz sporo zadań do samodzielnego wykonania ? dzięki nim utrwalisz uzyskaną wiedzę i sprawdzisz ją w praktyce.

Instalacja programu Microsoft Access
Tworzenie bazy danych i definiowanie jej struktury
Dodawanie, usuwanie i modyfikowanie informacji
Wyszukiwanie, sortowanie i filtrowanie danych
Zarządzanie tabelami i zbiorami informacji
Używanie kwerend, raportów i formularzy
Definiowanie i uruchamianie makr
Administrowanie bazą danych i zabezpieczanie jej zawartości
Dołącz do elity administratorów baz danych dzięki prosto przekazanej wiedzy i czytelnym rysunkom, wyjaśniającym zawiłości Accessa 2010.