ABC mądrego rodzica. Droga do sukcesu

Opublikowany Autor blogksiazki

Błędy popełnione w pierwszych latach życia dziecka mszczą się długo na nim i na otoczeniu. Bo pierwsze lata – to fundament osobowości. Gdy się go wadliwie zbuduje – cały dom będzie zagrożony, chociażby inne elementy miał właściwie wykonane.
Maria Łopatkowa

Wychowaj dziecko na mądrego i szczęśliwego człowieka
* Jak unikać błędów wychowawczych i zachować zdrowy rozsądek?
* Jak wychować dziecko we współczesnym świecie?
* Jak nie dać się zwariować, gdy wokół krążą tysiące dobrych rad?

Dobre geny to nie wszystko

Najważniejsza rola rodzicielstwa to kochać i wychowywać swoje dzieci oraz budować w nich poczucie wysokiej samoakceptacji i pewności siebie. Jeśli wychowasz dzieci tak, że będą się wspaniale ze sobą czuły, że będą się palić do ruszenia w świat i zdobycia go, to wypełnisz swą powinność w najwyższym stopniu.
Brian Tracy

Czyż nie wydawało Ci się, że będziesz doskonałym rodzicem, kiedy Twoi bliscy lub znajomi odwiedzali Cię z nowym, małym członkiem rodziny? Cisnęły Ci się wówczas na usta liczne dobre rady. Jednak znacznie trudniej jest wcielić je w życie, kiedy samemu przychodzi zmierzyć się z największym życiowym wyzwaniem – rozsądnym i dojrzałym rodzicielstwem.

Dla swojego dziecka pragniesz przecież wszystkiego, co najlepsze. Chcesz uniknąć błędów wychowawczych, jakie popełnili Twoi rodzice, i wpoić mu jedynie pozytywne wzorce. Niestety, Twoje idealistyczne wizje łatwego i świadomego rodzicielstwa szybko i boleśnie zderzają się z rzeczywistością. Jak więc należy to zrobić? Od czego zacząć? Nie trać nadziei ? i w tym szaleństwie możesz odnaleźć swoją własną metodę, Twój prywatny złoty środek.
Wstąp do szkoły dobrego rodzica i dowiedz się:
* Jak ułatwić dziecku odniesienie sukcesu w życiu?
* Jak pomóc mu radzić sobie z emocjami?
* Jak okazywać mu miłość i troskę?
* Jak często mówić, że je kochasz, chwalić i przytulać?
* Jak zadbać o jego rozwój umysłowy i fizyczny?
* Jak i kiedy mówić NIE i w jaki sposób wymierzać kary?
* Jak rozmawiać z dzieckiem, by chciało Cię słuchać?
* Jak zapobiec uzależnieniu malucha od komputera i telewizji?
* Jak zapewnić mu wartościową i kształcącą rozrywkę?