30 maja – wielkie wydarzenie w świecie biznesu!!!

Opublikowany Autor blogksiazki

GARY HAMEL, ZARZĄDZANIE JUTRA

Jeśli istnieje coś, co może zapewnić długoterminowy sukces firmy, to tym czymś jest innowacja – nowe sposoby mobilizacji potencjału, zarządzania zasobami, opracowywania strategii.

W “Zarządzaniu jutra” uznany autor Gary Hamel dowodzi, że tradycyjne metody zarządzania firmą przestały się sprawdzać. Że zarządzanie firmą wymaga zasadniczej odmiany sposobu myślenia
o samym zarządzaniu. Że w chwili obecnej zdobycie trwałej przewagi konkurencyjnej firmy wymaga prawdziwego wymyślenia na nowo sposobu na zarządzanie nią.

“Zarządzanie jutra” to właśnie ten sposób. Jest jednocześnie dziełem naukowym i praktycznym poradnikiem, który pomoże ci wykształcić techniki zarządzania, jakich będziesz potrzebować w przyszłości.

To książka dla marzycieli i pragmatyków. To książka dla wszystkich, których uwierają biurokratyczne pęta. Dla tych, którzy mają wrażenie, że system dławi innowację. Dla tych, którzy w skrytości ducha wiedzą, że jego wąskie gardło znajduje się na samej górze. Którzy zastanawiają się, dlaczego życie korporacyjne jest takie bezduszne. Dla tych, którzy wierzą, że pracownicy są w stanie skutecznie działać bez kierowników, którzy wiedzą, że obecny model zarządzania jest w istocie kulą u nogi – i zarazem dla tych, którzy chcą coś z tym zrobić. Jeśli należysz do nich – witaj i rozgość się.

Co tak naprawdę wpływa na długookresowy sukces firmy? Nie tyle jej skuteczność operacyjna czy modele biznesowe, lecz innowacja zarządzania – nowe sposoby mobilizacji pracy, alokacji zasobów i budowy strategii. W poprzednim wieku przełomy w technologii zarządzania pozwoliły kilku firmom – wśród nich znalazły się General Electric, Procter & Gamble, Toyota i Visa – wejść na wyższy poziom jakości pracy i zapewnić sobie trwałą przewagę konkurencyjną. Mimo to większości firm brakuje ukierunkowanego procesu radykalnej innowacji w tym zakresie.
W „Zarządzaniu jutra” światowej klasy teoretyk biznesu Gary Hamel przekonuje nas, że firmy pilnie potrzebują śmiałych innowatorów. Aktualny model zarządzania – skoncentrowany na kontroli i wydajności – przestaje się sprawdzać w świecie, w którym sukces zależy od adaptacji i kreatywności.
Hamel w swym – jak dotychczas – najbardziej prowokującym dziele bierze na celownik tradycyjne przekonania, które utrudniają firmom XXI wieku pokonanie nowo powstałych barier. Jego szczegółowa i obrazowa analiza pokazuje, jak zostać seryjnym innowatorem zarządzania. Przy okazji zdobędziesz kompletną wiedzę na temat:

• bezwzględnych wyzwań determinujących konkurencyjny sukces lub jego brak w erze karkołomnych przemian
• toksycznych skutków prawd, na których opiera się tradycyjne zarządzanie
• niekonwencjonalnych technik wywołujących niezwykłe rezultaty na przykładzie kilku pionierów współczesnego zarządzania
• zupełnie nowych założeń zarządzania, które powinny stać się częścią DNA zarządzania każdej nowoczesnej firmy
• sposobów, w jakie Internet wywróci do góry nogami tradycyjne formuły zarządzania
• praktycznych działań, dzięki którym twoja firma będzie mogła uzyskać trwałą przewagę konkurencyjną.
„Zarządzanie jutra” w praktyczny i dogłębny sposób prezentuje przykłady elitarnej grupy pionierów nowoczesnego zarządzania – firm, które przeciwstawiły się dogmatom i dzięki temu odniosły wielki sukces.
Bądź gotów na rewolucję w biznesie. Jutrzejszymi zwycięzcami zostaną tylko ci, które zaczną wymyślać przyszłość zarządzania już dzisiaj.

Gary Hamel ma świadomość, że zarządzanie nie jest almanachem sprawdzonych przepisów, lecz systemem nieustannej innowacji, który pozwoli odnosić długofalowe sukcesy tylko ciągle ewoluującej firmie. Jego książka pozwala się dowiedzieć, jak wyprzedzić cykl organizacyjnej adaptacji i zmiany.

Francis Fukuyama, kierownik International Development Program na Johns Hopkins University

XX wiek był czasem ciężkich robót w więzieniach zarządzania Epoki Przemysłowej – przez co marnowaliśmy energię, kreatywność i ludzki potencjał naszych pracowników. Gary Hamel z wielką precyzją określa granice nowej epoki. Co więcej jednak, przedstawia inspirującą i wyczekiwaną wizję przyszłości zarządzania, która nie tylko jest bardziej humanitarna, ale także jest w stanie uwolnić pełen potencjał każdego z nas.

Richard Florida, profesor Przedsiębiorczości i kreatywności w Rotman School of Management, autor „The Rise of the Creative Class” („Wejście klasy kreatywnej”)

Ambicją Gary’ego Hamela jest nie mniej, nie więcej, jak opracować plan zarządzania XXI wieku i „Przyszłość zarządzania” stała się właśnie tym planem. Ta napisana ze swadą i polotem książka otworzy ci oczy, zmieni myślenie i przewartościuje aspiracje dotyczące tego, co możesz osiągnąć ty sam i twoja firma. Największy prowokator biznesu stworzył swoje najbardziej prowokujące dzieło.

Eric Beinhocker, autor „The Origin of Wealth”

rok wydania: 30 maja 2008
ISBN: 978-83-60504-54-3
cena: 69,00
wymiary: 150 x 230
liczba stron: 336
oprawa: twarda