Witajcie w świecie Christophera Moore’a!

Opublikowany Autor blogksiazki

14 listopada do księgarń w całej Polsce trafia kolejna powieść mistrza absurdu, amerykańskiego Monty Pythona czyli Christophera Moore’a – Wyspa wypacykowanej kapłanki miłości w nakładzie 15.000 egz. Piękne jak zwykle wydanie w twardej oprawie i obwolucie. Wydawcą jest wydawnictwo Mag.

Christopher Moore – laureat nagród Quill Book Award 2005 (Najgłupszy anioł) Quill Book Award 2006 (Brudna robota) http://en.wikipedia.org/wiki/Quill_Awards i National Book Award – jest uważany przez krytyków za najwybitniejszego współczesnego satyryka amerykańskiego, stawiany jest w jednym szeregu z Kurtem Vonnegutem, Douglasem Adamsem i Jonathanem Swiftem. Jego książki okupują najważniejsze listy bestsellerów, a sam autor otoczony w Stanach Zjednoczonych podobnym kultem, jak Monty Python w Wielkiej Brytanii. Proza Moore’a to nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, ale także zabawne (i niezwykle celne) obserwacje i komentarze społeczne, obyczajowe, religijne oraz polityczne.
W Polsce nakłady książke Christophera Moore’a przekroczyły 100.000 egz a łączna sprzedaż sięga 80.000 egz.
Chris urodził się w Toledo w stanie Ohio, a dorastał w Mansfield, w tym samym stanie. Jego ojciec był policjantem i patrolował autostrady, a matka sprzedawała sprzęt AGD w domu towarowym. Studiował na Uniwersytecie Stanowym w Ohio i Brooks Institute of Photography w Santa Barbara. W wieku 19 lat przeprowadził się do Kalifornii i mieszkał na wybrzeżu do 2003 roku, kiedy to przeniósł się na Hawaje.
Przed wydaniem pierwszej książki w roku 1992, pracował jako dekarz, sprzedawca w sklepie spożywczym, rewident w hotelu, agent ubezpieczeniowy, kelner, fotograf i diskdżokej. Chris czerpał z tych wszystkich doświadczeń, kreując bohaterów swoich książek.

Bibliografia:
Powieści wydane w Polsce:
Najgłupszy anioł – 2006
Brudna robota – 2007
Baranek – 2007
Krwiopijcy – 2008
Ssij, mała, ssij – 2008