Sycylia. Przewodnik Last Minute

Opublikowany Autor blogksiazki

Kiedy nosi po świecie… Sycylia

Sycylia urzeka. Zachwyca morze widoczne z każdego szczytu, architektura nosząca ślady poprzednich wieków i kultur, eleganckie kąpieliska i wioski zatrzymane w czasie. Sycylia to wyspa z fantazją.

Kiedy nosi po świecie, niezbędny jest przewodnik. Na beztroskie wakacje, również z biurem podróży, najlepiej wybrać mały, lekki, kolorowy przewodnik z nowej serii Pascala „Last Minute”. Mieści się w kieszeni lub torebce i nie przeszkadza ani w zwiedzaniu, ani w kawiarni, ani na plaży. Można go szczególnie docenić, poszukując konkretnych wiadomości lub wytyczając marszrutę zwiedzania. Zawiera kolorowe mapki, fotografie i podstawowe informacje dobrane w takiej ilości, by wiedzieć, gdzie się jest i co warto zobaczyć. Opisuje zwięźle najciekawsze turystycznie miejsca, wyróżniając szczególne atrakcje na zdjęciach, w ramkach, za pomocą systemu gwiazdek. Zawiera skondensowane informacje: gdzie przenocować i zjeść, gdzie się bawić, dokąd udać się na zakupy. Żadnego gadulstwa. Same konkrety.

Kiedy nosi po świecie… Sycylia

Plan minimum: barokowe miasta – Palermo, Katania, Ragusa i Noto; Wyspy Liparyjskie; Trapani – intrygująca mieszanka Afryki i południowej Europy.

Atrakcje specjalne: antyczne budowle Segesty; niesamowite świątynie greckie w Agrigento, przepiękna Villa Romana del Casale; grecki teatr w Syrakuzach.

Skojarzenia: Ojciec chrzestny, Francisa Coppoli; masywna sylwetka Etny; łaźnie termalne; liczne stanowiska archeologiczne.

Coś na ząb: marcepanowe specjały; słodki smak marsali; kuszące gelati, mocne espresso lub macchiato z kroplą mleka;

Atrakcje dla dzieci: pupi – sycylijskie kukiełki; kolekcja kaktusów w Orto Botanico; spotkanie z flamingami na Pantellerii.

Leniwe chwile: plaże w Cefalu, Trapani oraz na Lipari; nurkowanie w okolicach wysp Egadzkich i Usticy.