Świat Wampirów od Draculi do Edwarda

Opublikowany Autor blogksiazki

Każdy miłośnik „nieumarłych” z pewnością powinien sięgnąć po tę książkę. Jej stronice zawierają istotną wiedzę na temat Księcia Ciemności, stanowią doskonałe uzupełnienie tak słynnych utworów jak „Zmierzch”, czy „Wywiad z wampirem”. Szukajcie między wierszami, w legendach, we krwi, w ukrytej tam pod pieczęcią wiecznej tajemnicy. Prawda czy tylko fantazja?

Stephenie Meyer, Anne Rice, czy Charlaine Harris bohaterem swoich utworów uczyniły jedną z najbardziej pasjonujących postaci literackich wszystkich epok: postać wampira. Jej początki tkwią w mrocznych zakamarkach ludzkiej podświadomości, ale mityczna przeszłość wampirów zmartwychwstała właśnie teraz: okazało się, że nasze zainteresowanie tymi hipnotyzującymi istotami jest nadal żywe, a nasz lęk przed nimi rozkwita i jest coraz bardziej intensywny.

Dzięki książce „Świat wampirów” możemy poznać i zrozumieć całe mnóstwo wzmianek, na jakie napotykamy od wieków w pracach historycznych, w podaniach ludowych, czy w literaturze, a nawet w filmie, które obracają się wokół postaci wampira. W wielu opowieściach, w książkach historycznych i filmach znajdziemy te czarne anioły, które pewnego dnia odmówiły umierania.

* Co to jest wampir? Czy jest ludzką istotą, czy też złośliwym potworem?
* Czy wampir – to po prostu projekcja naszych marzeń sennych i fantazji seksualnych i intelektualnych?
* Czy pierwszym słynnym wampirem w historii był Wład Drakula?
* Czy wampira można uważać za upadłego anioła?
* W jaki sposób można zabić wampira?

Ponadto na tych stronicach czytelnik znajdzie mrożące krew w żyłach szczegółowe opisy tajnych rytuałów wampiryzmu, niezwykłych napojów, trucizn (jak i odtrutek), począwszy od najdawniejszych przekazów aż do naszych dni, podąży śladem Bram Stokera w głębiny kraju hrabiego Drakuli, najsławniejszego „krwiopijcy” wszystkich epok.

* Obyczaje wampirów
* W poszukiwaniu hrabiego Drakuli.
* Wampir Polidoriego.
* Rodowód wampirów.
* Jak zapobiec atakowi wampirów.

Manuela Dunn-Mascetti
Studiując antropologię i mitologię na uniwersytecie londyńskim, śladami wampirów podążyła na wschód Europy; jej fascynacja mrocznymi legendami od najdawniejszej przeszłości aż do czasów współczesnych stale rosła. Pierwsza jej książka „Boginie – Pieśń Ewy” jest opowiadaniem, ilustrowanym mitami, symbolami i rytuałami, które otaczają postać bogini.