Spotkanie z Rafałem Dębskim, autorem m.in. "Wilków i Orłów"

Opublikowany Autor blogksiazki

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Rafałem Dębskim, autorem powieści „Wilki i Orły”.
Spotkanie odbędzie się


– 10 czerwca o godzinie 18.30 we Wrocławiu – Empik Rynek Główny

Kto tak naprawdę stoi za tragedią w Biesłanie?

Żołnierze, terroryści, bojownicy o wolność, podwójni agenci i odpowiedni ludzie na stanowiskach. Rafał Dębski, znany ze swojej twórczości fantasy tym razem wkracza na grunt historii najnowszej.
Sam środek konfliktu Rosji i Czeczenii. Walka toczy się o wolną Republikę Iczkerii, wartości religijne oraz zachowanie własnej tożsamości i przekonań. Ale walka ma także drugie dno – handel narkotykami, pieniądze z niezbyt czystych interesów, zwykłe ambicjonalne starcia. To, czego chcą ci na górze, nie zawsze pokrywa się z tym, czego pragną zwykli żołnierze.

To pierwsza w Polsce powieść wykorzystująca wydarzenia, które znamy z pierwszych stron gazet. Błyskawiczne zwroty akcji i wnikliwy opis sytuacji, także politycznej sprawiają, że „Wilki i Orły” znajdują się w czołówce rodzimej produkcji spod znaku sensacji.

Rafał Dębski, rocznik 1969, zodiakalny Bliźniak i naturalny blondyn.
Przygodę z literaturą rozpoczął w 1998 roku, debiutując na łamach „Nowej Fantastyki” opowiadaniem „Siódmy liść”. Od tamtej pory opublikował kilkadziesiąt opowiadań i 7 powieści, w tym cztery z gatunku fantastyki („Łzy Nemezis”, „Czarny Pergamin”, „Gwiazdozbiór kata”, „Kiedy bóg zasypia”), romans historyczny „Przy końcu drogi” oraz kryminały („Labirynt von Brauna”, „Żelazne kamienie”).
Ma także na koncie zbiór tekstów „Pasterz Upiorów”.
Powieść „Czarny Pergamin” otrzymała nagrodę czytelników Nautilus w kategorii najlepszej książki roku 2006.
Jak z powyższego wyliczenia widać, pisarz nie zamyka się w ramach jednego gatunku, eksplorując różne dziedziny literatury.
Z wykształcenia i wykonywanego zawodu jest psychologiem. Swojej pracy nie lubi i nie ukrywa, że najchętniej utrzymywałby się z pracy twórczej, co w polskich warunkach jest, niestety, bardzo trudne.
W wolnych chwilach z upodobaniem oddaje się swojej wielkiej pasji, to znaczy walce bronią białą wszelkiego autoramentu – kieruje niewielką Drużyną Rycerską Pod Wezwaniem Don Kichota z La Manczy. Poza działalnością typowo pisarską zajmuje się przekładem tekstów z języka rosyjskiego i pracą redaktorską.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
WYDAWNICTWO RED HORSE