Pole. W poszukiwaniu tajemniczej siły wszechświata

Opublikowany Autor blogksiazki

Zaczęło się od poszukiwania sposobu na zwalczenie kryzysu paliwowego w 1973 roku, a skończyło jako naukowe odkrycie tak samo rewolucyjne jak teoria względności lub fizyka kwantowa: dowód, że jesteśmy połączeni z resztą świata.
Na początku lat siedemdziesiątych, w samym środku kryzysu energetycznego, garstka pionierów nauki, próbując znaleźć jakąś alternatywę dla ropy naftowej jako surowca do produkcji paliw samochodowych, przypadkowo natknęła się na element z dziedziny mechaniki kwantowej, który najwyraźniej miał w sobie olbrzymi potencjał. Wyglądało na to, że pole punktu zerowego, pole o niewyobrażalnie wielkiej energii w przestrzeni między rzeczami ? ocean mikroskopijnych wibracji ? zawiera odpowiedź na wiele z ważnych pytań, na które człowiek nigdy nie odpowiedział. Tu, w tak zwanej ?martwej? przestrzeni, znajduje się klucz do życia: do komunikacji międzykomórkowej, do DNA, do dziwnych zjawisk takich jak postrzeganie pozazmysłowe czy leczenie duchowe, a nawet do zjawiska najmniej uchwytnego ze wszystkich: zbiorowej nieświadomości.
Opowieść o ich emocjonujących odkryciach to prawdziwy dreszczowiec, z udziałem CIA, tajemnych rosyjskich ośrodków doświadczalnych, kosmicznymi programami NASA i podróżą w czasie, gdy mała grupka mężczyzn i kobiet zaczyna się zajmować fizyką niemożliwości.
Lynne McTaggart jest uznaną dziennikarką i autorką bestsellerów What Doctors Don’t Tell You. Jako wydawca i współzałożycielka What Doctors Don’t Tell You oraz Proof! – dwóch najbardziej popularnych biuletynów zdrowotnych w Wielkiej Brytanii, stała się w kraju szanowanym komentatorem w dziedzinie praktyk medycyny konwencjonalnej i alternatywnej, a także ulubienicą telewizji i prasy krajowej.
W 1994 roku Lynne podjęła trud wykazania, czy jakieś nowe teorie fizyczne i biologiczne mogą wyjaśnić procesy leczenia homeopatycznego i duchowego. W trakcie realizacji tego zadania objechała cały świat oraz spotkała się z pionierami nauki od Rosji po Kalifornię, rozpracowując z nimi kawałek po kawałku fragmenty układanki, która złożona w całość tworzy rewolucję naukową.