Oppeln und die umgebung

Opublikowany Autor blogksiazki

Niemieckojęzyczna wersja albumu Opole i okolice.

Największy atut albumu stanowi 108 pięknych fotografii. Ich autorem jest znany fotografik Ryszard Emmerling, specjalizujący się w wyszukanych i nastrojowych ujęciach oddających w pełni istotę fotografowanego obiektu. Zdjęcia ukazują nie tylko ciekawe miejsca Opola i najbliższej okolicy, ale także wspaniałe zabytki naszej kultury europejskiej.

W publikacji uwzględniono zarówno obiekty zabytkowe, jak i te niedawno powstałe. Taka koncepcja łączy w sposób idealny przeszłość z teraźniejszością. Wśród prezentowanych budowli i miejsc Opola zobaczymy pełne majestatu kościoły, zaciszne parki z urokliwą wy­spą Bolko, efektowny ratusz czy „opolską Wenecję” w scenerii nocnej. Ale Opole to także utalentowani i oddani pasji ludzie, stąd na kartach albumu odnajdziemy opolskich twór­ców kultury. Zdjęcia wspaniale oddają charakter miasta – pełnego życia i zieleni.

Uzupełnienie fotografii stanowią kilkuwersowe opisy, mówiące o historii i życiu współczesnym Opola.

W końcowej części książki znajdują się malownicze zdjęcia interesujących miejsc w pobliżu Opola, m.in. Brzegu, Mosznej, Kamienia Śląskiego, Krasiejowa. Stanowią one propozycję niezapomnianej wyprawy, uświadamiają także wyjątkowe piękno Opolszczyzny.

Wydawnictwo dostępne jest w trzech osobnych edycjach językowych: polskiej, an­gielskiej i niemieckiej. Teksty w języku angielskim i niemieckim zostały wykonane przez profesjonalnego tłumacza, stąd gwarancja rzetelności i poprawności.