Nicolas Sarkozy. Polityk i gwiazda mediów

Opublikowany Autor blogksiazki

Książka Marka Brzezińskiego to obszerna i aktualna biografia jednego z najpopularniejszych mężów stanu współczesnej Europy.
Od pierwszych dni prezydentury Sarkozy dał się poznać jako odważny reformator i zręczny polityk. W pierwszym roku urzędowania przeprowadził ponad 50 reform i doprowadził do przygotowania pakietu 300 ustaw, zakładających m.in. prywatyzację, ograniczenie biurokracji i obniżenie składek ubezpieczeniowych. Od razu trafił też na okładki czasopism: jako pierwszy polityk w historii Francji rozwiódł się tuz po objęciu fotela prezydenckiego i zaraz potem zawarł nowe małżeństwo. Trzecią żoną Sarkozy’ego została Carla Bruni – była modelka i piosenkarka, pod której wpływem ponoć zaczął czytać poważną literaturę. Od tamtego momentu oboje pozostają pod ostrzałem paparazzich, a prasa brukowa wciąż dostarcza nowych "newsów" na temat ich związku.
Sarkozy to człowiek sceny – politycznej i medialnej. Najlepiej się czuje wśród młodych, pięknych i bogatych. Nie znosi alkoholu. Kocha Tour de France. Przepada za joggingiem i sportowym trybem życia. Jest porywczy i autorytarny. Ma równie wielu sympatyków, co przeciwników, ale nikogo nie pozostawia obojętnym wobec swojej osoby.