Goście z zaświatów. Niezwykłe spotkania z inną rzeczywistością

Opublikowany Autor blogksiazki

Publikacja przeznaczona dla osób zafascynowanych ezoteryką i zjawiskami paranormalnymi, a w szczególności problematyką spirytyzmu i mediumizmu.
W pierwszej części książki autor przedstawia postacie historyczne, na których biografiach odcisnął się kontakt z tzw, inną rzeczywistością. Należy do nich m.in. rozmawiająca z aniołami Joanna d’Arc, natchniony "innym światem" Girolamo Savonarola, angielski nekromanta John Dee, czy wywołujące ducha Barbary Radziwiłłówny Mistrz Twardowski.
W części drugie prezentuje galerię indywidualności, u których kontakt z inną rzeczywistością zamanifestował się pod postacią twórczości artystycznej. Nie mają wcześniej żadnych osiągnięć czy talentów, nagle dokonywali oni doskonałej imitacji dzieł nieżyjących mistrzów. Wojciech Chudziński stara się wyjaśnić, co może się kryć za niezwykłymi umiejętnościami osób, które odniosły sukcesy jako medium. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy opisane historie można wytłumaczyć na gruncie współczesnej psychologii, czy też niezbędne jest odwołanie się do metafizyki i dostrzeżenie w tych kontaktach ingerencji czynników zewnętrznych.