Dlaczego koty nie lubią pływać?

Opublikowany Autor blogksiazki

O książce:

"Imponująca dawka informacji… Feldman przygląda się opisywanym zjawiskom tak świeżym spojrzeniem, że wydaje nam się, jak gdybyśmy sami mieli z nimi do czynienia po raz pierwszy. To naprawdę wyjątkowy zbiór – rzeczy całkiem banalnych, jak i śmiertelnie poważnych".
Publishers Weekly

Dlaczego litera X w amerykańskiej epistolografii symbolizuje pocałunek? Jakie owoce znajdują się w gumie owocowej Juicy Fruit? Z jakiego powodu ludzie płaczą na szczęśliwych zakończeniach filmów? Dlaczego tak trudno jest zobaczyć pisklęta gołębi?

Guru popkultury David Feldman demistyfikuje te i wiele innych podobnych pytań w książce "Dlaczego koty nie lubią pływać"?. Stanowi ona niekwestionowaną skarbnicę odpowiedzi na najbardziej kłopotliwe pytania w historii ludzkości. Pierwszy tom serii Zagwozdki [ang. Imponderables] dostarcza czytelnikowi wiedzy na temat życia codziennego (z zakresu nauki, historii, polityki, sportu i mediów), której na próżno szukać w różnego rodzaju encyklopediach, leksykonach i almanachach. Gdzie indziej znaleźlibyście bowiem odpowiedź na pytanie: "Dlaczego kobiety otwierają usta, kiedy malują tuszem rzęs"?.

David Feldman, absolwent wydziału kultury popularnej Uniwersytetu Bowling Green State w Ohio, niegdyś odpowiedzialny za opracowywanie ramówki w telewizji NBC, obecnie pełni funkcję niezależnego konsultanta z zakresu wiedzy o mediach wykłada i pisze na temat kultury masowej.