Ciało. Profesjonalne oświetlenie i retusz w fotografii portretowej

Opublikowany Autor blogksiazki

Jak perfekcyjnie fotografować i retuszować ludzką skórę.

Jeśli pragniesz tworzyć artystyczne fotografie na wysokim poziomie i zależy Ci na wydobyciu autentycznego piękna ludzkiego ciała – niezależnie od tego, czy masz do czynienia z osobą bardzo młodą, starszą, wytatuowaną, z makijażem lub bez – oto patrzysz na unikalny podręcznik perfekcyjnego fotografowania ludzi. Dzięki niemu dowiesz się, jak uchwycić na swoim zdjęciu samą esencję chwili; ten impuls, który kazał Ci sięgnąć po aparat.

W książce "Oświetlenie i cera. Profesjonalne techniki fotografii i retuszu zdjęć" znany hollywoodzki mistrz fotografii i retuszu, Lee Varis, wyjaśnia tajniki fotografowania ludzi zarówno w warunkach studyjnych, i jak w plenerze. Poprzez przystępne ćwiczenia, opatrzone bajecznie kolorowymi przykładowymi zdjęciami, poznasz najlepsze sposoby oświetlania modeli, edytowania gotowych zdjęć oraz ich profesjonalnego przygotowania do druku. W krótkim czasie opanujesz zaawansowane techniki tworzenia i metody korygowania zdjęć portretowych, ze szczególnym naciskiem na retusz skóry modeli. Dowiesz się także wielu niezwykłych rzeczy – na przykład dlaczego niemal zawsze najbardziej naturalny kolor skóry odbiega od rzeczywistego.

* Zarządzanie kolorem i proces edycji obrazu
* Korekcja balansu bieli oraz kolorystyki cieni
* Kalibracja przy użyciu suwaków
* Korygowanie odcienia skóry
* Oświetlenie w fotografii portretowej
* Zaawansowane techniki oświetlania
* Korekcja koloru skóry na podstawie wartości barw
* Przygotowanie do druku – inteligentne wyostrzanie

Opanuj magię światła i profesjonalne techniki retuszu – twórz piękne zdjęcia ludzi.

Książka opatrzona została przedmowami artysty-fotografika Geralda Bybee oraz Katrin Eisman – wykładowcy i autorki wielu książek, m.in. "Photoshop. Maskowanie i komponowanie" (Helion, 2006).