Polskie tradycje rodzinne

Opublikowany

Fascynujący przewodnik po dawnych i współczesnych tradycjach i zwyczajach rodzinnych, wprowadzających ład, harmonię i radość w życie rodzinne i społeczne. Piękna szata graficzna i staranne opracowanie edytorskie czynią z tej książki doskonały prezent dla każdego, komu rodzinne świętowanie jest bliskie.

Tożsamość, ciało i władza w kulturze instant

Opublikowany

Książka Tożsamość, ciało i władza w kulturze instant jest próbą prezentacji współczesnego pejzażu kobiecości i męskości. Autor przekonuje, że ten tom ma swoistą, nową jakość ? daje obraz (pełnej sprzeczności) dynamiki społeczno-kulturowej zmiany w sferze kobiecej i męskiej tożsamości, seksualności oraz cielesności.

Przyroda i cywilizacja

Opublikowany

"Książka zawiera wykłady i wprowadzenia do dyskusji prezentowane na seminarium Studium Generale w roku akademickim 2008/2009. Tematyka wykładów obejmowała zagadnienia przyrodnicze oraz związane z cywilizacją. Usystematyzowanie tematyczne wykładów w pierwszym dziale jest zgodne z kierunkiem ewolucji: rozwój materii nieożywionej związany ze spontanicznym łamaniem symetrii, fenomen życia i jego piękny przykład – magnolia. Przedstawiono również najnowsze … Czytaj dalej Przyroda i cywilizacja